Obserwatorzy

środa, 28 września 2011

Video. Prada (...)

Miuccia Prada - zmysł trendów i doskonała strategia biznesowa


Miuccia Prada choć z wykształcenia jest politologiem, zrobiła prawdziwą karierę w świecie mody.
Prada to jedna z najbardziej znanych projektantek na całym świecie. I choć jest magistrem nauk politycznych, to zawsze wykazywała zamiłowanie do mody. Mąż Patrizzio Bartelli pomógł jej z firmy zajmującej się wyrobem torebek skórzanych stworzyć międzynarodowy koncern modowy. Najbardziej znane projekty Prady, czyli czarna nylonowa torba i klasyczny już dziś plecak stały się najbardziej rozpoznawalnymi akcesoriami tej marki. Do dziś trzeba przyznać, że to właśnie dodatki stały się najcenniejszym atutem włoskiej marki. Firma jednak nie poprzestała na torbach i powstały kolekcje Prada Beauty i Prada Sport, a także Miu Miu skierowana do nastolatków.
Miuccia Prada nie tylko skupiła się na własnej marce, ale przez krótki czas była też właścicielką kilku znanych marek takich jak: Fendi, Helmut Lang, Jil Sander. Niektórzy twierdzą, że nikt nie wyczuwa tak potrzeb rynku modowego, jak właśnie ona. Pewnie dlatego jakiś czas temu "Wall Street Journal" ogłosił ją jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata. Trzeba jednak przyznać, że wiele projektów Prady wyprzedza nasz sposób myślenia o modzie i to co tworzy dziś dopiero za kilka lat staje się przebojem ulicy. Trudno wskazać na konkretny element charakterystyczny projektantki, bo tu obowiązuje tylko jedna zasada: to, co było w poprzedniej kolekcji jest już nieaktualne. Jest wyznacznikiem tego co modne i inspiracją dla wielu projektantów. Jest niezwykle przekorna i choć ma 61 lat to w jej projektach widać świezość i młodość. Jej ubiory wielu charakteryzuje jako sztukę z pogranicza prostoty i banału. Zaskakuje łączeniem kolorów i niespotykanymi wcześniej rozwiązaniami: szwy na wierzchu, lusterka naszyte na materiał, czy kolekcję popękaną w szwach. Niewiele osób kojarzy wysokie kozaki na wzór kaloszy z Pradą, a to właśnie jej wymysł. Na cześć projektantki powstał nawet film "Diabeł ubiera się u Prady", który choć nieco kąśliwy wobec przemysłu modowego, zdobył wiele pozytywnych opinii. Obecnie Miuccia mieszka z mężem i dziećmi w pałacu w Mediolanie, gdzie czasem można ją spotkać.

Poniżej możesz zobaczyć zapowiedź najnowszej kolekcji Prady.Źródło : Nasalony.pl  >k<Kochani ciągle apeluję o głosy dla Kasi Oleszczuk!


''12 finalistek konkursu Schwarzkopf Elite Model Look Polska 2011 bierze udział w konkursie Modelka Orange. Zobacz wideo z jedną z nich, zagłosuj na ulubioną kandydatkę i pomóż jej wygrać konkurs Modelka Orange na stronie http://www.orange.pl/modelka-orange.phtml '' 


Zapraszam wszystkich do głosowania!
W imieniu Kasi, dziękuję za oddany głos. 
Pozdrawiam!
2 komentarze: