Obserwatorzy

wtorek, 20 września 2011

NEO FASHION JAMBOREENEO FASHION JAMBOREE
festiwal z zupełnie innym spojrzeniem na modę i design
W dniach 17-20 listopada 2011 roku wystartuje w Bielsku-Białej pierwsza edycja międzynarodowego festiwalu Neo Fashion Jamboree, zorganizowanego przy współpracy z Muzeum w Bielsku-Białej.
NEO FASHION to przedsięwzięcie, które nieprzypadkowo zadebiutuje w stolicy Podbeskidzia. Festiwal wskrzesi dawną świetność miasta stu przemysłów i odwoła się do bogatej włókienniczej historii Bielska-Białej i będzie godną kontynuacją tradycji miejsca, zwanego niegdyś „Małym Wiedniem”.
Podczas Neo Fashion Jamboree zostaną pokazane m.in. kolekcje, których nigdy wcześniej nie prezentowano w Polsce. Na wydarzenie składają się pokazy mody najlepszych dyplomantów, przegląd filmów poświęconych szeroko pojętej tematyce fashion, wystawy fotografii oraz cykl wykładów i warsztatów.
W ramach Festiwalu zostaną zaprezentowane pokazy mody w dwóch sekcjach: pierwszego dnia pokazy w stylu pret-a-porter, drugiego natomiast awangardowe couture. W ramach obu sekcji kolekcje zaprezentują dyplomanci zagranicznych i polskich szkół, m.in.: Antwerpskiej Royal Academy of Fine Atrs (polskiej dyplomantki Karoliny Pięch), włoskiej Polimoda Fashion School oraz Instytut of Modern Knowledge w Mińsku. Dodatkowo, w trakcie Neo Fashion odbędzie się finał konkursu: DreamTeam, dla zespołów pracujących nad efektem sesji zdjęciowej.
 „Jesteśmy przekonani, że wydarzenie to zgromadzi wielu miłośników oraz koneserów mody. Staramy się tak dopracować program, aby podczas pierwszej edycji, którą tak trudno przygotować, każdy odnalazł jakiś akcent dla siebie”- podkreślają organizatorzy.
Gościem specjalnym Neo Fashion Jamboree będzie m.in. Sylwana Zybura - fotograf z Berlina, Olga Nieścier z florenckiej Polimody, profesor Efremova Luda z Instytut of Modern Knowledge w Mińsku i trend-watcher, Marlena Woolford.
Centrum prasowe:
Dom Tkacza
ul. Sobieskiego 51
43-300 Bielsko-Biała
tel./faks: +48 33 810 18 69
tel. kom: +48 507 422 720
tel. kom: +48 609 321 979

1 komentarz: